Kuulutus ei ole aktiivne!

Katariina käik 2, Vanalinn, Kesklinna linnaosa

1 500 000€ 1 500 000€

Maja müük: Tallinn, Harju maakond

1 500 000€ 1 500 000€

10752.7 €/m2 Arvuta kuumakse
Pärl vanalinnas- Mauritiuse maja
Katariina käik asub Raekoja lähedal Ladina kvartalis dominiiklaste keskaegse Püha Katariina kloostri territooriumil. See on Tallinna vanima arhitektuuriga vaimsemaid tänavaid, siin ühinevad ajalugu, legendid ja maagia. Katariina käiku iseloomustab keskaegne miljöö, siin asub ka Tallinna vanim teaduslikult dateeritud hoone, 1230.aasta paiku ehitatud dominiiklaste kloostri priori elamu - Mauritiuse maja. Oma nime on hoone saanud Tallinnast pärit munk Mauritius de Revalia järgi, kelle näol oli tegemist 13.sajandi filosoofi, Tallinna dominiiklaste kloostri priori ja esimese Eestimaalt pärit õpetlasega. Mauritiuse maja hilisemate omanike seas on olnud raehärrasid ja suurkaupmehi.

Mauritiuse maja on hilisromaani - varagooti stiilis ehitis, kus on kunstiteoseid 13.- 20.sajandini. Professor Juhan Maiste on nimetanud seda hoonet Eesti ja kogu Põhja-Euroopa üheks tähtsamaks kultuurimälestiseks. Hoone varasemad ehitusosad ulatuvad tagasi kloostri rajamise aega 13.sajandisse. Elamu on keldriga paekivist üheruumilise põhiplaaniga, ehitusaegse korstnaga ning kõrge poolviilkatusega kahe täiskorruse ja kahe katusealuse korrusega hoone. Elamu aknaist avanevad vaated kiriku müüriosadele, linnamüürile, Hellemanni tornile ja kõrgemailt korrustelt avarale panoraamile ümberkaudsete kvartalite katuste, Niguliste, Raekoja, Aleksander Nevski, toomkiriku ja Pühavaimu kiriku tornidele.

Elamus on 13.sajandist säilinud ehituskehand, esimese korruse uste ja akende raidraamid ning talalage toetavad kivikonsoolid. Ümarkaarse võlvlaega kojast algab müüritrepp, mis teise korruse tasapinnal läheb üle müürisiseseks kitsaks astmelise laega keerdtrepiks. Trepp avaneb katusealusele korrusele möödudes kloostrimüüris kinni laotud ukseavast. Esimese korruse tammevooderdusega ukse vanuseks on määratud ligi 650 aastat. Kunstiväärtuslikud on elamus säilinud 17.sajandist pärinevad sepistatud uksekäepidemed ja lukuplaadid, mis on tõenäoliselt valmistatud Tallinna meistrite poolt.

Hoone on põhjalikult renoveeritud 1990. aastatel. Vundamendi aluse pinnase sondeerimisel välja tulnud leiud, Eestis üliharuldane pärlikarp, vanade põranda- ja ahjukivide killud, raid-detailide osad, müüriti hoone seintesse. Tänapäeval on elamu esimesel korrusel arhailine kaminaga diele, teisel korrusel kaminaga söögituba väikse köögi ja vannitoaga, kolmandal korrusel elutuba, kust viib trepp magamiskorrusele, mille väikesest kaaraknast avaneb vaade Tallinna tornidele. Viimasel, neljandal korrusel on ka leili- ja duširuumiga saun.
* Kinnistu pindala 91 m²
* Eluruumi pind 139.5 m²
* Neljal korrusel
* 3 tuba
* Kelder
* Kinnine hoov
VAJATE KINNISVARA HINDAMIST?
Meie spetsialistid hindavad kinnisvara kõikjal Eestis. Arco Vara hindajate missioon on leida igale kliendile alati parimad kinnisvaraalased lahendused. Meil töötavad ainult põhjaliku väljaõppega kutselised hindajad, kes koostavad eksperthinnanguid, mida aktsepteerivad kõik Eesti krediidiasutused.
Küsi hinnapakkumist:
hindamine@arcovara.ee
www.arcovara.ee/aegmuua
Credit24 pakub laenu. 1000 € laenamisel 12 kuuks, fikseeritud intressimääraga 37,80% aastas, on KKM 57,72% aastas, lepingutasu 40 €, tagasimaksete arv 12, tagasimaksete summa 1225,02 € ja kogusumma 1265,02 €. Tutvu tingimustega credit24.ee ja pea nõu asjatundjaga numbril 614 3400.