Kuulutus ei ole aktiivne!

Kooli, Kalju küla

99 000€ 99 000€

Maja müük: Saaremaa vald, Saare maakond

99 000€ 99 000€

664.4 €/m2 Arvuta kuumakse
Kaunis renoveeritud endine koolimaja!
Müüa Saaremaal Kalju külas renoveeritud talukompleks.
Ülihubane massiivsetest palkidest tehtud mantelkorstnaga talumaja oli algselt Pahna küla koolimaja, tänapäeval on hoone kantud Eesti pärandultuurimälestiste registrisse. Koolimaja on renoveeritud vastavalt muinsuskaitse eritingimustele.
Hoovis on veel lisaks vanast laudast renoveeritud hoovimaja ja ait.

PEAMAJA 105 m²
Elamu on palkkonstruktsioonil mantelkorstnaga hoone, mille põhikorrusel paiknevad kaks esikut, elutuba, köök, magamistuba, tualett-duširuum ja leiliruum. Elamus on teostatud 2008 – 2012. aastatel kapitaalremont, mille käigus on vahetatud katusekonstruktsioonid ja katusekate, tehnovõrgud, puhastatud elamu seinad ja lagi ning eksponeeritud osaliselt rõhtpalki, paigaldati õhksoojuspumbad 2 tk. ja ehitatud uus ahi, säilinud on ka vana reheahi. Vahetatud on ka kõik aknad, kahekordsed puidust paarisraamidel aknad ning uued puidust uksed. Elektriliitumine on 3x40A, puuritud on uus puurkaev (riiklik registri nr. 21343) ja kaasaegne imbväljakuga kanalisatsioonisüsteem. Koolihoone on ajaloomälestis ning renoveeritud vastavalt muinsuskaitse eritingimustele, kõik tööd kooskõlastatud. Majapidamine müüakse koos osalise sisustusega.

Säilinud on koolimaja algne plaanilahendus: keset hoonet asub mantelkorsten, ühel pool seda kooli õpperuum ja abiruum ning teisel pool kaks eluruumi; mantelkorstna ees on tuulekoda ja taga abiruum, mantelkorstnasse on ehitatud uus korstanajalg.
Hoones on säilinud palju originaalset siseviimistlust: algsed laiast lauast põrandad, laelaudis eluruumides, tahveluksed, mõned sulused, klassiruumis lubjatud palksein ja vana ahi, eluruumides krohvitud sein.

HOOVIMAJA
1936 aastal ehitatud kõrvalhoone on 120 m² suurune endine laudahoone/kuur, kus tänapäeval paiknevad garaaž/puukuur ning eluruumid:avatud köök-elutuba ning wc. 2005-2008 aastal renoveerimise käigus uuendati hoone sise- ja välisviimistlust, avatäiteid, katusekatet ning varustati tehnosüsteemidega. Hoone on heas seisukorras, teise korruse väljaehitamise võimalusega, olemas on puidust trepp teisele korrusele pääsemiseks.

AIT
Lisaks paikneb kinnistul 1936 aastal ehitatud ning 2005 renoveeritud 18 m² suurune täiskeldriga ait, kus paiknevad kamber, köök ja tualettruum.

Hoonete katusealused on välja ehitamata.

1824. aastal oli Saaremaal Valjala kihelkonnas igas külas üks kool, kokku 16 kooli, millest 13 olid n-ö pühapäevakoolid, kus lapsi pühapäeviti tasuta õpetati. Eesti vabariigi algusaastail 1919 töötas Valjalas üheksa algkooli. Eesti ajal kujundati täielikult ümber Valjala koolivõrk, tööle jäid neljaklassilised algkoolid Haeskas, Koksis, Löönes, Pahnas, Tõnijal, Uue-Lõvel ning Vana-Lõvel. Hiljem asus Pahna kool ümber mõisahoonesse ehitatud Veeriku algkooli.

Kuressaarest ca 30km kaugusel asuvat majapidamist on võimalik kasutada mitmel otstarbel. Lähim keskus ja kauplus on Valjala alevik 5km kaugusel

Parim puhkepaik päikselise suve või lumiste talveilmade nautimiseks koos pere ja sõpradega!
Credit24 pakub laenu. 1000 € laenamisel 12 kuuks, fikseeritud intressimääraga 37,80% aastas, on KKM 57,72% aastas, lepingutasu 40 €, tagasimaksete arv 12, tagasimaksete summa 1225,02 € ja kogusumma 1265,02 €. Tutvu tingimustega credit24.ee ja pea nõu asjatundjaga numbril 614 3400.