Kuulutus ei ole aktiivne!

Mõisa, Sulu küla

254 000€ 254 000€

Maja müük: Märjamaa vald, Rapla maakond

254 000€ 254 000€

777.7 €/m2 Arvuta kuumakse
.
Sulu mõis paikneb Vigala jõe kaldal, Tallinnast 70 km kaugusel Märjamaa vallas. Ehitatud 1860 (mõnedel andmetel varem), oli tegu Haimre mõisa kõrvalmõisaga ja nii kuulus Sulu mõis ka Haimre mõisa igakordsele omanikule, kelleks on aja jooksul olnud tuntud baltisaksa perekonnad Straelborn, Buxhoeveden ja Üxküll. Endiste omanike vapid leiab seintelt kohe majja sisse astudes. Sulu mõisa kohta on andmeid ja kirjeldusi mitmetes allikates, osad neist on majas olemas ja antakse üle uuele peremehele.

Peahoone on ehitusmälestis ning renoveeritud vastavalt muinsuskaitse nõuetele. Kui enamasti kipub renoveerimise käigus maja ajaloolisus uute ja lihtsamate lahenduste alla ära kaduma, siis antud juhul on tehtud ekstra pingutusi, et leida kaasaegse lahenduse asemel antiikne, toimiv ekvivalent. Maja kahhelaahjud on pärit Saksamaalt ja Rootsist, malmkamin Norrast. Köögipliit on näide Ameerika Ühendriikide ajaloost, Euroopas selliseid ei ole. Köögimööbel on suurendatud koopia tüüpilisest 18 sajandi Welsh-dresser´ist. Köögi, magamistoa, vannitoa ja abiruumide põrandaplaadid – carreaux de ciment – on üles võetud ühest Belgia mõisast ja ükshaaval restaureeritud. Vannitoas asuv vasest vann pärineb Prantsusmaalt, kus need tekkisid kõrgseltskonna omandusse 18 sajandi keskel. Läbiv joon maja sisekujundusel on mõjutatud Toskaana ja Provence´i vastava ajastu interjööridest. Seintel on kasutatud lubikrohvi ja lubivärvi pastelseid toone, mööbel ja siseuksed värvitud Annie Sloan kriidivärvidega.

Praegusel hetkel on hoone kasutuses ühepereelamuna, kuid seda on võimalik kasutada ka ürituste korraldamiseks või väljarentimiseks. Maja on mõistliku suuruse ja planeeringuga, sobib nii enda perele kui ka suurema hulga külaliste vastuvõtmiseks. Lisaks söögitoale saab laieneda ka verandale ja terrassile, kuhu paistab päike terve päeva kuni loojumiseni. Maja köök ja söögituba on eraldi, hoone teises tiivas on elutuba ja kaks magamistuba. Tagumisest trepikojast saab üles pööningule, kus asub suur suvetuba. Majal on nii lokaalne kui keskusega ühendatavad tulekahju alarm ja signalisatsioon, mis töötab liikumisandusrite ja akna/ukse avamise peale. Vannitoas ja WC-s on põrandaküte. Kanalisatsioon lokaalne. Soe vesi elektriboilerist 150L hooldusvaba Atlantic. Peakaitse 25 amprit, kolm faasi ja tööstusvool. Maja ühe otsa all on paekivipõrandaga silindervõlvkelder, mis sobib nii aiasaaduste hoiustamiseks kui ka veinikeldriks.

Abihoone esimesel korrusel on kaks suurt garaaziruumi, mida saab huvi korral kergesti ümber kohandada saunaks, tubadeks või mõne huvitegevuse jaoks. Teisel korrusel on kogu korruse ulatuses laudvooderdisega suvetuba ja lisa magamiskohad. Abihoone on uusehitis ega ole muinsuskaitse all.

Kogu kompleks ise asub otse Vigala jõe kaldal 1,5 hektarilisel maatükil, mis on ühtlasi ka Sulu hoiuala. Krundil asub arteesiakaev, kust tuleb ka maja joogivesi. Aias on pirni, õuna ja kirsipuud ning tikripõõsad. Jõe kaldavees kasvab vesimünt, mis on piparmündi sugulane ja suurepärane teetaim.

Paari minuti autosõidu kaugusel asub ujumiseks sobilik liivakarjäär.

Huvi korral võtke ühendust soovitavalt telefoni teel, nii on operatiivsem.
Credit24 pakub laenu. 1000 € laenamisel 12 kuuks, fikseeritud intressimääraga 37,80% aastas, on KKM 57,72% aastas, lepingutasu 40 €, tagasimaksete arv 12, tagasimaksete summa 1225,02 € ja kogusumma 1265,02 €. Tutvu tingimustega credit24.ee ja pea nõu asjatundjaga numbril 614 3400.