Kuulutus ei ole aktiivne!

Lai 9-2, Vanalinn, Kesklinna linnaosa

550 000€ 550 000€

Korter müük: Tallinn, Harju maakond

550 000€ 550 000€

3489.8 €/m2 Arvuta kuumakse
OMANÄOLINE JA ELEGANTNE KORTER AJALOOLISES ELAMUS
OMANÄOLINE JA ELEGANTNE KORTER ENDISES AADLIELAMUS

Eraldi sissepääsuga ülimalt omanäoline korter paikneb kolmest eluhoonest koosneva Engelhartdi Maja peamajas.

Korteri siseviimistlus on lõpetamisel, seetõttu kuulutuse juures olev fotomaterjal vannitubade fotosid ei sisalda. Saame lubada, et vannitoad ja pesuruumid saavad olema elegantsed ja väga stiilsed.

Ruumilahendus – 1. korrusel aknaga esik (14 m2), kaminaga elutuba (37 m2), köök-söögituba (23 m2), magamistuba (19 m2), vannituba, garderoob ja WC; keldrikorrusel puhkeruum (25 m2), abiruum (17 m2) ja saun dushiruumiga.

Siseviimistlus – kõrged peegellaed (kumerate servadega laed), põrandatel mustrisse laotud tammeparkett, elutoa põrandat ääristab marmorliist, tahveldatud siseuksed, seinad iluliistudega ja värvitud, elutoas stiilne kamin, korrustevaheline keerdtrepp metallpiirdega.

Korter paikneb läbi maja, sissepääs esimeselt korruselt. Magamistoa aknad sisehoovi poole, elutoa ja köögi aknad tänavale. Sissepääs korterisse sisehoovist, Laia tänava poolse võlvkaare alt.

MOODNE ROMANSS TÄIS AJALUGU – ENGELHARDTI MAJA
Engelhardti maja on avara siseõue ja oma autoparklaga elamukompleks vanalinna südames, Suur-Kloostri ja Laia tänava vahel. Sisehoov on kujundatud romantiliseks siseõueks, mille suurus on ca 900 m2. Korterid paiknevad ümber õue asuvas kolmes elamus:
Peahoone – Kunagise Stackelbergide aadlipalee salongidest ja saalidest on kujundatud ja valmis ehitatud hinnalise siseviimistlusega eliitklassi korterid. Restaureeritud ja eksponeeritud mitmed arhitektuuriajalooliselt väärtuslikud ehitusdetailid ja dekoori elemendid – fragmendid müüritreppidest, kassett-laed, raidpiirded jms.)
Paemaja – sisehoovi lääneküljes paiknev ja samuti sajandeid elamuna kasutusel olnud tiibhoone koos endise tõllakuuriga on saanud uue ilme 1892. aastal. Elamu on kolmekorruseline, puhta vuugiga paekivi ehitis – selle järgi ka maja nimi.
Kloostri maja – paksude müüridega ja kollaseks krohvitud kivimaja paikneb Suur – Kloostri tänava poolses osas ning peidab endas rohkesti mitmest eri sajandist pärit olevaid ehitusdetaile – uhkeid treppe, raidkive ja laetalasid.
Sisehoovi on 2 sissepääsu – suurem sissepääs on Suur- Kloostri tänavalt, kust toimub ligipääs autodega ja kus asub parkimisala 12- le autole ning 3 eraldi garaazhi, teine sissepääs on Laia tänava kaudu.

ROMANTILINE ÕU/AUTOPARKLA
Läbi kogu õueala kaarjalt looklevad teerajad on kujundatud mustrisse laotud kiviringidena. Lookleva tee põhiosa ja parkla-ala kaetud heleda nunnakiviga.
Siseõues on säilitatud kogu olemasolev haljastus – maakividest veinikeldri terrassil elupuu, garaažide juures looklevad viinapuud ja vaba aja alal kõrge kastanipuu. Haljastusprojekti järgi lisatakse täiendavalt õitsvaid püsikuid, nö. „vana aia lilli“ ning erinevaid okaspuuvorme. Püsilillede ja okspuuvormide kooslus loob võimaluse nautida suvisel ajal õiteilu ja talvisel ajal rohelust.

AJALUGU
Lai 9 hoone on üks vormipuhtamaid neorenessanss-stiilis ehitisi Tallinnas, mille vanemad konstruktsioonid pärinevad keskajast. 14. sajandi alguses oli kinnistul puithoonestus – elumaja ja hobusetall, mis 15. sajandil asendati suure paekivielamu, aidahoone ja väikemajaga – selline hoonestus püsis kuni 18. sajandi lõpuni
Elamukompleksi tänavapoolse maja neorenessansskikku ilmet seostatakse omanikevahetusega aastal 1791, mil kinnistu läks Stackelbergide suguvõsa valdusesse ja see kuulus neile kuni riigistamiseni 1940.
Hoone välisilme uuenduse arhitektiks sai 19. sajandil baltisaksa päritolu Alexander Rudolf von Engelhardt. Peafassaadi uus arhitektuurne lahendus lähtub Firenze Palazzo Strozzi eeskujust – fassaadi kujundavad krohvrustika, ümarkaarsed aknad ning räästajoone konsoolkarniisi ilmestavad astmikfrontoon ja vapitahvlit hoidvad greifid.

Lisainfo www.lai9.ee

Credit24 pakub laenu. 1000 € laenamisel 12 kuuks, fikseeritud intressimääraga 37,80% aastas, on KKM 57,72% aastas, lepingutasu 40 €, tagasimaksete arv 12, tagasimaksete summa 1225,02 € ja kogusumma 1265,02 €. Tutvu tingimustega credit24.ee ja pea nõu asjatundjaga numbril 614 3400.